Zadbaj o odpowiednią aranżację biur i pomóż swoim pracownikom przetrwać jesień

Tegoroczna jesień zdecydowanie nas nie rozpieszcza. Niskie temperatury, silne wiatry i coraz krótsze dni sprawiają, że wstanie z łóżka okazuje się sporym problemem, a co dopiero pójście do pracy. W tym sezonie efektywność może znacząco spadać, co z kolei odbija się na zarobkach firmy. W końcu końcówka roku jest najbardziej gorącym okresem, w którym zespół powinien pracować na najwyższych obrotach. Jak się okazuje, znakomitym sposobem na pomoc pracownikom w przetrwaniu jesiennej chandry i zimna jest odpowiednia aranżacja biur. Jako właściciel firmy możesz zadbać o to, aby poczuli oni komfort oraz zapomnieli o problemach z koncentracją. W Accordi podpowiemy Ci, jak to zrobić!

Po pierwsze - odpowiednia temperatura

Siedzenie w mrozie skutecznie utrudnia koncentrację i obniża kreatywność. Pracownik, zamiast skupić się na wykonywaniu powierzonych mu zadań, rozgląda się za kolejnymi sposobami na ogrzanie. Właśnie dlatego odpowiednia temperatura w biurze jest tak istotna. Nie ma jej idealnego poziomu. Niektórym nawet przy 24 stopniach będzie za zimno, podczas gdy inni najchętniej spędzaliby długie godziny w chłodniejszych pomieszczeniach. Jak zapewnić właściwe warunki do pracy? Wystarczy, że w trakcie aranżacji biur weźmiesz pod uwagę odpowiednie rozmieszczenie źródeł ciepła. Znakomicie sprawdzą się i tradycyjne kaloryfery, i dodatkowe systemy, np. klimatyzacja.

Po drugie - aranżacja biur pełnych światła

Praca w ciemności jest niemożliwa. Problem pojawia się jesienią, kiedy słońce wschodzi później i zachodzi wcześniej, sprawiając, że korzystanie z naturalnego światła okazuje się problemem. Jako właściciel firmy powinieneś zadbać o to, aby Twoim pracownikom nigdy nie zabrakło właściwego oświetlenia. Nie wystarczą jednak pierwsze lepsze lampy. Powinny być one zaprojektowane specjalnie z myślą o przestrzeniach biurowych, nie powodować tzw. zmęczenia wzroku i dokładnie rozjaśniać najważniejsze punkty w pomieszczeniach, np. biurka czy stoły konferencyjne. Pomocna może być również budowa samego budynku, w którym znajduje się siedziba Twojego przedsiębiorstwa. Duże, sięgające od podłogi aż po sufit okna z pewnością ułatwią przetrwanie jesiennego sezonu.

Po trzecie - balans i dobre samopoczucie

Czy wiedziałeś, że pracownicy są najbardziej efektywni wtedy, gdy są szczęśliwi i czują się docenieni? Tak, dobre słowo również ma znaczenie, jednak może okazać się niewystarczające w okresie jesienno-zimowym. W tym sezonie należy zadbać o to, aby przestrzeń pozwalała na skuteczną ucieczkę od szarej, deszczowej rzeczywistości, która czeka za drzwiami firmy. Właśnie dlatego aranżacja biur powinna obejmować również specjalne miejsce na odpoczynek lub popularną strefę rozrywki. Każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje przerwy. Jednak kapryśna, jesienna pogoda skutecznie uniemożliwia spacer na świeżym powietrzu i przejście się do ulubionej knajpy w trakcie przerwy na lunch. Dlaczego by nie umożliwić Twoim pracownikom skosztowania rozgrzewającej zupy w siedzibie firmy? Odpowiednia aranżacja biura sprawi, że zespół zachowa zdrową równowagę pomiędzy pracą a odpoczynkiem, a w chwili zmęczenia na każdego będzie czekać komfortowa i wolna od obowiązków zawodowych przestrzeń.

Aranżacja biur z Accordi

Nie pozwól, aby jesień odbiła się na efektywności Twojego zespołu i zadbaj o właściwą aranżację biur z naszą firmą. W Accordi oferujemy kompleksowe usługi, dzięki którym Twoja przestrzeń nabierze funkcjonalności i estetyki oraz stanie się przyjazna dla pracowników, nawet w trakcie szarego okresu jesienno-zimowego. Wspólnie stworzymy miejsce pracy, w którym kreatywność osiąga najwyższe poziomy, a każdy kolejny miesiąc kończy się sukcesem. Zapraszamy do kontaktu!

Click to unlock the map
Accordi