Pomysły na oryginalne projektowanie biur

Wygląd ma znaczenie. Podobnie jak bardzo często zdarza nam się oceniać nowo poznaną osobę po jej wyglądzie, tak i Twoi klienci nierzadko wyrabiają sobie opinię na temat Twojej firmy na podstawie prezencji jej przestrzeni biurowej. I to właśnie dlatego Twoim priorytetem powinna być aranżacja biur w taki sposób, aby nie tylko umożliwiały one pracownikom łatwą komunikację, lecz także wydawały się atrakcyjne dla odwiedzających Cię kontrahentów. W tej kwestii warto postawić na kreatywność, której zespołowi Accordi Group nie brakuje. Jeśli poszukujesz pomysłów i inspiracji na oryginalne projektowanie biur, to właśnie je znalazłeś. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji, które odmienią posiadaną przez Ciebie przestrzeń.

projektowanie biur

Projektowanie biur. Open space czy tradycyjne gabinety?

Z pewnością słyszałeś już o open space, czyli otwartej przestrzeni, która cieszy się obecnie dużą popularnością w branży aranżacji biur. Dlaczego? Przede wszystkim pozwala na maksymalne zagospodarowanie powierzchni, co w przypadku firm, które nie mogą sobie pozwolić na większe wnętrza, okazuje się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Tego typu wnętrza umożliwiają integrację zespołu - nie tylko między współpracownikami, lecz także z ich przełożonymi. Dodatkowo pozwalają na usprawnienie procesu komunikacji i przepływu dokumentów. Mogłoby się wydawać, że to rozwiązanie ma same zalety… Jednak rzeczywistość jest odrobinę inna. Przeciwnicy tego typu projektowania biur podkreślają przede wszystkim brak prywatności oraz niezapewnienie odpowiednich warunków do koncentracji.

Jak w takim razie prezentują się tradycyjne oddzielne pokoje i gabinety? Tego typu projektowanie przestrzeni biurowych pozwala na zagwarantowanie pracownikom prywatności i ciszy, których brakuje w open space. Oczywiście, może się to przekładać na zwiększenie ich produktywności oraz efektywności wykonywanych przez nich czynności. Jednak w przeciwieństwie do otwartej przestrzeni gabinety spowalniają proces komunikacji i przepływu dokumentów, a możliwości integracji zespołu są mocno ograniczone. Każdy pracodawca doskonale zdaje sobie sprawę, jak istotna jest praca grupowa, dlatego też w wielu przypadkach projektowanie biur open space wygrywa ze swoim tradycyjnym odpowiednikiem.

Kreatywna aranżacja biur

Jak już wspomnieliśmy na samym początku, warto postawić na kreatywność, ponieważ to ona zagwarantuje wzrost… oczywiście kreatywności u Twoich pracowników! Nieszablonowa aranżacja biur umożliwia Ci stworzenie przestrzeni, która pozwoli każdej zatrudnionej przez Ciebie osobie na znalezienie idealnych warunków do pracy. Jedni lubią pracować przy biurku, które stanowi nieodłączny element każdego biura, podczas gdy inni preferują wygodną i miękką kanapę, której obecność w tego typu wnętrzach nie jest już tak oczywista. Jednak coraz większa liczba pracodawców decyduje się na stworzenie specjalnych stref, gdzie pracownicy mogą się zrelaksować lub pracować. Oryginalne rozwiązania zapewniają najlepsze efekty! Projektowanie biur w nieszablonowy i odchodzący od tradycji sposób pozwala na zwiększenie kreatywności zespołu i radości z wykonywanej pracy oraz obniżenie poziomu codziennego stresu.

Godnym naśladowania przykładem jest aranżacja biur Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, które stawiają na bogactwo kolorów, oryginalne rozwiązania w kwestii podziału przestrzeni oraz stworzenie stref, pozwalających pracownikom na relaks podczas pracy. Pamiętaj, im bardziej kreatywne wnętrze, tym bardziej pobudzasz wyobraźnię zespołu, który jest przecież odpowiedzialny za sukces Twojej firmy. Projektowanie biur powinno odbywać się zgodnie z ich potrzebami. Masz ochotę na odrobinę wizualnej inspiracji? Odwiedź zakładkę Portfolio, którą znajdziesz na stronie internetowej Accordi Group, i zachwyć się naszymi realizacjami!

Click to unlock the map
Accordi