Jak wybrać firmę fit out do projektowania sklepu?

Projektowanie sklepu oraz jego remont to nie lada wyzwanie. W tym przypadku przydadzą się umiejętności z zakresu marketingu oraz rozumienia konsumenta. Przestrzeń handlowa ma być nie tylko estetyczna i funkcjonalna - musi przede wszystkim przyczyniać się do decyzji zakupowych klientów. Jak wybrać firmę, która pomoże przeprowadzić prace nad sklepem od A do Z? Czy fit out to dobry pomysł? Koniecznie przeczytaj!

Dlaczego fit out?

Fit out to stosunkowo nowa branża, zajmująca się kompleksową obsługą zadań związanych z remontem i aranżacją lub budową centrów handlowych, biur czy sklepów. Wszystko opiera się na powierzeniu zadania jednej firmie, która w naszym imieniu zatrudnia podwykonawców i koordynuje ich pracą lub rozdziela dyspozycje pomiędzy własnych pracowników. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz martwić się o negocjację umów czy dotrzymywanie terminów przez ekipy remontowe lub architektów - wszystkie te obowiązki leżą po stronie firmy, zajmującej się fit outem. Korzystanie z tego typu usług jest zatem niezwykle wygodne. Dużą zaletą jest także fakt, że realizację swojego projektu powierzasz osobom doświadczonym, które doprowadziły do końca już niejedno zlecenie. To wszystko sprawia, że nie musisz obawiać się o efekt finalny. Poniżej podajemy kilka wskazówek, które pozwolą Ci wybrać odpowiednią firmę fit outową.

Zwróć uwagę na: kompleksowość

Dobra firma fit outowa to taka, która zajmie się Twoim zleceniem od A do Z. Wiele tego typu przedsiębiorstw zatrudnia w swoich szeregach architektów/projektantów, doświadczonych w realizacji koncepcji komercyjnych. Inne firmy sięgają zaś po zaprzyjaźnionych pracowników zewnętrznych. W obu przypadkach zleceniodawca, w typ przypadku Ty, nie musi martwić się o aranżację swojego wnętrza.

Również prace remontowe (realizacja projektu) odbywa się pod czujnym okiem firmy, oferującej fit out. To właśnie ona wybiera do pracy odpowiednią ekipę remontową, troszczy się o materiały oraz terminowość prac. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje zlecenie zostanie wykonane w całości. Wybierając przedsiębiorstwo, zajmujące się fit outem koniecznie zapytaj o kompleksowość.

Zwróć uwagę na: portfolio

Każda branża rządzi się swoimi prawami, dlatego wybierając firmę, która ma zająć się realizacją Twojego zlecenia, zwróć uwagę na jej portfolio. Najpoważniej powinieneś rozpatrywać oferty przedsiębiorstw, które w przeszłości realizowały projekty dla podobnych firm do Twojej. Sprzedaż kosmetyków nieco różni się od aranżacji wnętrz restauracji, a projektowanie biura dla branży graficznej ma się nijak do tworzenia placówki banku lub instytucji ubezpieczeniowej. Dokładnie przejrzyj portfolio firmy, oferującej fit out i wybierz tę, która realizowała projekty, zbliżone do Twojego.

Zwróć uwagę na: trendy a potrzeby klienta

Kwestia mody dotyka również projektowania wnętrz komercyjnych, jednak nie zawsze to, co akurat jest na topie, dobrze sprawdzi się w Twoim sklepie lub firmie. Dobre przedsiębiorstwo fit outowe będzie starało się przede wszystkim zaspokoić Twoje potrzeby, a dopiero później wpisać się w aktualnie panujące trendy. Umiejętność dopasowania się do wymagań marki to kluczowy czynnik, który powinien przesądzić o wyborze tej, a nie innej firmy, oferującej fit out.

Szukasz doświadczonej firmy, oferującej fit out? Obejrzyj nasze portfolio.

Click to unlock the map
Accordi