Aranżacja biura - jak ustawić biurko?

Ustawienie mebli ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i produktywność w pracy, choć z pewnością znajdzie się wielu sceptyków, podważających zasady Feng Shui. Podczas aranżacji biura warto pomyśleć o tym, by Twoi pracownicy czuli się w nim komfortowo. Ustawienie biurek może pozytywnie wpłynąć na zdrowie, poprawić efektywność pracy, a nawet zniwelować konflikty. Zobacz, jak zagospodarować swoje biuro, by Twoja firma działała bezproblemowo.

Jakie powinno być biurko idealne?

Nie ma jednej odpowiedzi na wyżej zadane pytanie. Wszystko zależy bowiem od rodzaju pracy, którą będą wykonywali Twoi pracownicy. Warto jednak zadbać przede wszystkim o wielkość biurka. Zarówno szerokość, jak i długość mebla mają znaczenie. Pamiętaj, że na biurku Twojego pracownika może znaleźć się więcej rzeczy niż tylko klawiatura i monitor. Idealna aranżacja biura zakłada, że pracownicy powinni mieć również przestrzeń na telefon, akcesoria biurowe czy dodatkowy ekran. Ponadto pamiętaj, iż na ich biurku mogą znaleźć się prywatne pamiątki lub rośliny, które również zabierają cenną przestrzeń. Oczywiście z wielkością biurek nie należy przesadzać. Niektóre pomieszczenia zwyczajnie nie dają możliwości ustawienia zbyt szerokich mebli. W takim wypadku dobrym pomysłem może okazać się umieszczenie jednego długiego blatu z wydzielonymi stanowiskami pracy. Zadbaj jednak o to, aby granice pomiędzy nimi były wyraźnie zaznaczone, np. lekką ścianką działową.

Bardzo ważną kwestią jest również porządek. Uporządkowane biurko to miejsce, w którym praca przebiega bez żadnych przeszkód. Bałagan i chaos niekorzystnie wpływają na stan emocjonalny pracowników, mogą też być powodem rozpraszania. Warto zadbać o to, by na biurku Twoich pracowników nie było zbędnych przedmiotów. Pamiętaj też o usunięciu i ukryciu wszelkich kabli.

Ustawienie biurka w biurze

Ustawienie biurka w miejscu pracy jest niezwykle ważne. Jego niefortunne usytuowanie może przyczyniać się do rozpraszania i ciągłego podenerwowania. Dobrym pomysłem jest umieszczenie biurek tuż pod oknem tak, aby Twoi pracownicy mogli swobodnie przez nie wyglądać. Dzięki temu zyskasz dwie rzeczy - po pierwsze doświetlisz stanowiska pracy, a po drugie umożliwisz pracownikom niezbędne chwile odpoczynku podczas obserwowania krajobrazu, które mogą przyczynić się do zwiększenia ich kreatywności.

Myśląc o ustawieniu biurek warto zadbać też o to, by Twoi pracownicy mogli siedzieć plecami do ściany, a twarzą lub bokiem do drzwi. Odwrotna sytuacja może budzić stały niepokój i rozpraszać, gdyż sąsiedztwo drzwi poza zasięgiem wzroku sprawia, że wciąż podświadomie spodziewamy się osoby, wchodzącej do pomieszczenia.

Unikaj również sytuacji, w których współpracownicy siedzą do siebie tyłem lub twarzą w twarz. Takie ustawienie biurek może po czasie skutkować narastaniem konfliktów. Najlepszym rozwiązaniem będzie usadzenie pracowników naprzeciwko siebie i wprowadzenie niewielkiej barierę między nimi, np. kwiatów doniczkowych.

Pamiętaj również o tym, by wszystkie niezbędne sprzęty do wykonywania pracy znajdowały się w zasięgu ręki pracownika. Jeśli osoba, korzystająca na co dzień ze skanera czy drukarki, będzie musiała wstawać od biurka, by użyć danego urządzenia, zacznie się rozpraszać, a efektywność jej pracy znacznie spadnie.

Jak widzisz, ustawienie biurek ma ogromny wpływ na pracę w Twoim biurze. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną kwestią są meble. Jeśli więc chcesz zadbać o swoich pracowników i na nowo zaaranżować biuro, zgłoś się do nas! Specjalnie dla Ciebie stworzymy projekt wnętrza i przeprowadzimy wszystkie prace remontowe od A do Z.

Click to unlock the map
Accordi