Aranżacja biur: zwiększ efektywność pracy zespołu

Tradycyjne spotkania firmowe czy konferencje zabierają mnóstwo cennego czasu, a dodatkowo nie zawsze w pełni dotyczą konkretnego tematu. Luźne rozmowy wokół stołu w sali konferencyjnej często kończą się powrotem pracowników do swoich stanowisk bez uzyskania wniosków czy rozwiązania problemów, poruszanych podczas spotkania. Jak za pomocą kilku tricków zmienić dłużące się meetingi w naprawdę efektywne konferencje? Aranżacja biur to niezwykle istotna kwestia, która wpływa na kreatywność Twojego zespołu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by ułatwić pracę i korzystać z przestrzeni z rozmysłem

Postaw na "bezprzewodowość"

Urządzenia bezprzewodowe to przyszłość każdego biura. Choć obecna technologia wciąż nie pozwala nam na pozbycie się wszystkich kabli, jesteśmy coraz bliżej takiego stanu rzeczy. Zrezygnowanie z tradycyjnych urządzeń na rzecz tych bezprzewodowych pozwala na usunięcie różnych problemów. Korzystając z najnowocześniejszych technologii, pozbywamy się kłopotów, wynikających z układu wnętrza. Nie musimy martwić się o podłączenie sprzętu, szukanie gniazdka czy kabla z odpowiednią końcówką. Problemy ze sprzętem znacznie opóźniają zaplanowane spotkania w firmie. Również przenoszenie oraz odpowiednie ustawianie urządzeń jest bardzo czasochłonne. Rezygnując z kabli, możesz zaoszczędzić wiele godzin w skali tygodnia.

Oprócz stawiania na sprzęt bezprzewodowy warto zainteresować się także ładowarkami indukcyjnymi, które można umieścić w blatach biurek lub stołów. Dzięki takiemu rozwiązaniu laptop, postawiony na biurku, jest stale podłączony do źródła energii, a zatem jego bateria nie wyczerpie się w trakcie pracy lub konferencji, co mogłoby przerwać trwające spotkanie.

Praca na stojąco

Aranżacja biur z dostosowaniem biurek zarówno do stojącego, jak i siedzącego trybu pracy staje się coraz bardziej popularna. Niestety siedzący tryb życia koszmarnie wpływa na nasze zdrowie, dlatego takie rozwiązanie wydaje się dobrym pomysłem. Pozycja stojąca w pracy to doskonały sposób na pobudzenie kreatywności oraz zachęcenie do działania. Według badań spotkania firmowe, przeprowadzane na stojąco, trwają średnio nawet o 34% krócej niż te, odbywające się na siedząco.

W biurze warto wyznaczyć miejsce, w którym Twoi pracownicy mogliby spotkać się na stojąco i porozmawiać o bieżących projektach czy ciekawych rozwiązaniach. Do tego celu nie musisz wykorzystywać sali konferencyjnej, która sama przez się sprawia, że meeting nabiera bardziej formalnego charakteru. W ten sposób rozwiążesz dwa kłopoty:

  • pozbędziesz się problemu stale zajętej sali konferencyjnej,
  • pobudzisz pracowników do poszukiwania kreatywnych rozwiązań.

Jeśli chcesz dodatkowo pobudzić nieszablonowe myślenie swoich pracowników, zadbaj nie tylko o ich postawę podczas pracy, lecz także o otaczającą przestrzeń. Kreatywność pobudzają kolorowe wnętrza, pełne atrakcyjnych grafik czy fototapet. Nie zapomnij również o umieszczeniu w strategicznych miejscach tablic do zapisywania notatek i nowych pomysłów.

Miej pracowników pod kontrolą

Choć nikt z nas nie lubi być kontrolowanym, stałe sprawdzanie postępów pracowników to dobry sposób na zmobilizowanie ich do efektywnej pracy. Nie musisz wciąż zaglądać do kolejnych raportów lub wzywać “na dywanik” managerów swojej firmy. Dobrym rozwiązaniem może być odpowiednie zaaranżowanie biura. Nie odgradzaj sal konferencyjnych i miejsc spotkań tradycyjnymi ścianami - postaw na szkło mleczne lub transparentne. Przeszklone przestrzenie wydają się zdecydowanie większe, a dodatkowo dają pracownikom świadomość, że są oni stale pod czujnym okiem przełożonego. Takie rozwiązanie sprawi, że podczas firmowych spotkań znacznie rzadziej będzie odchodziło się od głównego tematu, a zaproponowane rozwiązania mogą okazać się bardziej efektywne.

Aranżacja biura to nie tylko działanie na rzecz wygody pracowników czy utrzymania odpowiedniej estetyki. Dobrze rozplanowane miejsce pracy będzie sprzyjało ciekawym pomysłom, co przełoży się na dodatkowe zyski Twojej firmy. Jeśli myślisz o remoncie, koniecznie skontaktuj się z nami. Zajmiemy się wszystkim - od projektu aż po prace wykończeniowe. Czekamy na Twój telefon!

Click to unlock the map
Accordi