Aranżacja biur największych światowych gigantów

Projektowanie i aranżacja biur to trudne zadanie. Zagospodarowanie przestrzeni, w której pracownicy będą chętnie spędzali czas, relaksowali się, nawiązywali kontakty towarzyskie, ale przede wszystkim efektywnie pracowali, nastręcza wielu problemów. Z tego powodu do aranżacji biur oraz realizacji projektu warto zatrudnić profesjonalistów, którzy kompleksowo zajmą się zleceniem. Przyjrzyjmy się, jak wyglądają biura prawdziwych światowych gigantów – Amazon, Apple i Google.

Aranżacja biur firmy Amazon

Każda z firm ma swój indywidualny charakter, który chce uwypuklić podczas projektowania biur. Dla jednych tradycyjny, surowy wystrój w stonowanych barwach to za mało. Siedziba firmy Amazon może zaskoczyć niejedną osobę. Mieści się ona w Seattle, w deszczowym stanie Waszyngton. Wyglądem przypomina ogromne szklane kule. W rzeczywistości to gigantyczna szklarnia z miejscami do pracy. Pomiędzy biurkami pracowników wyrastają mchy, bananowce, palmy, bluszcze oraz inne rośliny z różnych kontynentów. W biurze nie zabrakło także tzw. open space, czyli miejsca, ułatwiającego pracę w grupie. Zadbano także o to, by przechadzanie się po firmie było niczym spacer po lesie deszczowym. Taka aranżacja biur pobudza kreatywność. Dodatkowo mnogość roślin sprawia, że pracownicy mogą cieszyć się naprawdę świeżym powietrzem.

Projektowanie biur firmy Google

Google to prawdziwy światowy gigant. Firma posiada aż 70 biur w 40 krajach na całym świecie, w tym w Polsce. Siedziby zaaranżowane są w podobny sposób, jednak każde biuro posiada indywidualne cechy, nawiązujące do kraju, w którym jest usytuowane. Aranżacja biura Google z pewnością sprzyja pracownikom. Obszar, przeznaczony do pracy, jest tak samo duży jak ten do odpoczynku, jedzenia oraz zabawy. Zamysłem właścicieli przedsiębiorstwa jest, aby osoby pracujące w firmie, czuły się tam lepiej niż w domu. W siedzibie możemy odnaleźć zarówno skałki, porośnięte mchem, jak i skórzane fotele, a włoskie skutery czy polski fiat 126p współgrają z hamakami, grami video czy zjeżdżalniami.

Przestrzeń do pracy w firmie Google to już mniej zwariowana część biura. Została zaaranżowana na zasadzie open space, dzięki czemu pracownicy mogą swobodnie komunikować się w zespołach. W biurze duży nacisk kładziony jest na komfortowe meble biurowe oraz ergonomię miejsca pracy. Istnieje także możliwość realizowania swoich zadań na dachu budynku, pufach, piłkach czy w oranżerii.

Kosmiczna siedziba Apple – nietypowa aranżacja biur

Apple to firma, której produkty znają chyba wszyscy. Obecnie jest także rozpoznawalna dzięki swojej wyjątkowej siedzibie. W Cupertino w Kalifornii powstało bowiem biuro nie z tego świata. Cała inwestycja kosztuje sporo więcej niż odbudowanie znanego World Trade Center. Okrągły budynek przypomina przeszklony statek kosmiczny, a w całym biurze nie odnajdziemy ani kawałka prostej ściany. Nowoczesne rozwiązania i design w połączeniu z wysokogatunkowym drewnem, z którego wykonano meble gabinetowe oraz podłogi, dają niezwykle ciekawy efekt. Pomimo nietuzinkowej aranżacji biura, jest ono w pełni funkcjonalne i pełne zieleni. Jak przystało na firmę, zajmującą się elektroniką, w siedzibie znajduje się mnóstwo sprzętów tego typu.

Aranżacja biur największych światowych firm może być ciekawą inspiracją dla Twojego miejsca pracy. Warto zadbać o to, by było ono w pełni funkcjonalne. Niezbędnym elementem jest także przestrzeń do odpoczynku i relaksu podczas długich godzin pracy.

Click to unlock the map
Accordi